Velkommen til Trainee Innlandet: Lars Tollefsrud
Publisert: august 20, 2019Han har en mastergrad i berggrunn- og ressursgeologi, og skal de neste to årene bruke av sin kompetanse i anleggsbedriften Gjermundshaug Gruppen. Bli bedre kjent med Lars her!
Lars er 24 år og kommer i fra Gjøvik. I 2018 fullførte han en mastergrad i berggrunn- og ressursgeologi, og har siden jobbet som ressursgeolog i tillegg til å ta et par emner ved NTNU. Fra 1. september begynner han som trainee i Gjermundshaug Gruppen hvor han blir værende de neste to årene, noe han gleder seg til.
«Jeg ser frem til å få erfaring innenfor prosjekt- og anleggsledelse. Jeg ser også frem til å påvirke min egen arbeidshverdag, samt å bli satt på nye utfordringer», forteller han. «I tillegg gleder jeg meg til å bli kjent med de andre traineene», fortsetter Lars.
Spennende samarbeidsbedrifter
Kull 21 er rekordstort, med hele 21 nye kloke hoder som skal innta de mange bedriftene i ordningen. I tillegg er det et godt, sosialt miljø mellom nåværende og tidligere traineer, så antall nye bekjentskaper kan bli mange.
«Trainee Innlandet virket veldig attraktivt for min del pga. blant annet spennende samarbeidsbedrifter, konkurransedyktige betingelser, samt muligheten for videre kompetansebygging», forteller Lars. «Jeg fikk også et godt inntrykk av ordningen via sosiale medier!», fortsetter han.
Vi gleder oss til å bli bedre kjent med Lars, og følge med på hvordan han kan bidra til å løfte Gjermundshaug Gruppen til nye høyder. «Jeg håper å kunne løfte Gjermendshaug Gruppen gjennom anvendelse av bred faglig kunnskap, lærevillighet og nysgjerrighet!», avslutter Lars.
Vi ønsker han velkommen til Trainee Innlandet!